Aktuality


Podpůrné skupinky v ranném mateřstvíSkupinky jsou určeny pro těhotné ženy a ženy s malými miminky do cca jednoho roku věku. Jsou otevřené všem ženám, které potřebují načerpat různé nezávislé informace, potřebují se podělit a posdílet svá různá témata, nebo hledají podporu ve své nové roli. Mají též potenciál najít a vytvořit přátelství mezi ženami, které si následně mohou pomoci i mimo skupinky v běžném fungování. Některé skupinky budou mít určené téma, jindy budeme jen volně probírat, co kdo zrovna přinese a prožívá.

Podporujeme mateřské kompetence, vrozené instinkty péče o děti, láskyplné vztahy v rodinách a co největší radost ze života s dětmi, byť je to často pro všechny z nás hodně náročné:)

K dispozici je zde čaj či káva, drobné občerstvení i možnost ohřát si vlastní donesené jídlo.

Kde: Saskova 36, Jablonec nad Nisou, zvonek dula/psycholog

Cena: 90 Kč/2 hodiny

je potřeba se předem přihlásit na: loudova.renata@gmail.com, nebo na tel: 775 987 291

                                     Těší se na vás Renata Loudová


1) Podpůrná skupinka pro těhotné ženy - 1. čtvrtek v měsíci 17 - 19 hodin

Setkávání jsou určená především pro těhotné ženy, ale můžete přijít i s miminky, pokud se chcete podělit o zkušenosti s těhotenstvím a porodem. Budeme si především povídat o věcech, co vás zajímají, trápí, ale i z čeho máte radost. Témata budou věnována hlavně pocitům a prožitkům v těhotenství, porodu - v jeho různých podobách a prožitcích, šestinedělí - co to je a co vás může čekat, jak o sebe a miminko pečovat atd., přípravy na kojení, můžete si prohlédnout, půjčit nebo zakoupit tématickou literaturu.


2) Podpůrná kojící skupinka - 2. čtvrtek v měsíci 10 - 12 hodin

Setkávání určené především maminkám s miminky do jednoho roku věku, která jsou samozřejmě vítaná. Dojít mohou též ženy v šestinedělí, pokud se na to již fyzicky cítí. Bude zde prostor pro sdílení vašich příběhů a přání kolem porodu, kojení, spaní, nošení, krmení, vylučování a další péče o děti. Důležitost je kladena také na potřeby a prožitky samotných žen, které jsou často opomíjeny okolím i samotnými ženami.Světový týden respektu k porodu

v Jablonci nad Nisou

Téma: Můj porod, moje síla

Více o programu: www.cestanasvet.cz