Aktuality

K aktuální situaci:


Milé ženy.

Nebudu rozepisovat dlouhé řádky, je toho již napsáno mnoho a mnohem lépe, než bych to napasala já. Za všechny např.: https://www.strom-zivota.net/koronavirus-a-porod/

Jen vám všem chci říci, že na vás moc myslím a přeji co nejhladší porody a radostné kojení. Vy to zvládnete, jste na to s miminkem dva :) Věřím, že i zdravotníci budou o to více empatičtí a co nejmilejší a pomohou, když budete potřebovat. A přesto, že veškeré osobní konzultace a skupinky jsme byly nuceny zrušit, stále pro vás zůstávám na telefonu. Kdykoliv s čímkoliv mi můžete zavolat, třeba i v noci, když to budete potřebovat. Jsem tu pro vás stále, zdarma:)

Věřte svému tělu a miminku. Tělo ví, jak porodit (jste tu díky ženám ve své linii, které to zvládly před vámi), miminko také ví, co má dělat, aby se dostalo k vám do náruče :)

Přeji vám hlavně zdraví a klid v duši. Těším se naviděnou, snad co nejdříve :) Ale nyní, ideálně zůstaňte doma a max. choďte na procházky do přírody mimo lidi. Je nádherné čisté nebe, jiskřivý vzduch a klid kol kolem... Je to léčivé:)

Držte se, jsem stále s vámi v myšlenkách i na telefonu,

vaše dula Renata.Úsměv mámy

Zkrocená poporodní deprese

svépomocné skupinky v Liberci a Jablonci nad Nisou


Mateřství je krásné, ale přináší i těžké chvíle. Jedna z pěti žen zažije v těhotenství nebo po porodu menší či větší psychické obtíže. Pojďme sdílet své pocity a zkušenosti v podporujícím kruhu žen, které s těžkostmi právě bojují nebo už si jimi prošly a mohou vás inspirovat, jak je nejlépe překlenout.

V rámci skupinky je také možnost konzultace kojení s certifikovanou laktační poradkyní Renatou Loudovou.

Těší se na vás ženy s bohatými zkušenostmi Markéta Horská (doktorka a maminka 1 dítka), Renata Loudová (dula, laktační poradkyně a maminka 3 dětí) a Michaela Havlíková (koordinátorka Úsměvu mámy pro Liberecký kraj, maminka 1 dítka).

Setkání je zdarma.

Jablonec nad Nisou: Kde: MC Jablíčko, Emílie Floriánové 1736,

                                   Kdy: každý 4. ctvrtek v měsíci od 16:30 - 18:30 hodin

Liberec: Kde: Komunitní centrum Tulipán, Kostelní 9/7

              Kdy: nejbližší v pondělí 9.3. 10:00 - 12:00 hodin


Podpůrné skupinky v ranném mateřstvíSkupinky jsou určeny pro těhotné ženy a ženy s malými miminky do cca jednoho roku věku. Jsou otevřené všem ženám, které potřebují načerpat různé nezávislé informace, potřebují se podělit a posdílet svá různá témata, nebo hledají podporu ve své nové roli. Mají též potenciál najít a vytvořit přátelství mezi ženami, které si následně mohou pomoci i mimo skupinky v běžném fungování. Některé skupinky budou mít určené téma, jindy budeme jen volně probírat, co kdo zrovna přinese a prožívá.

Podporujeme mateřské kompetence, vrozené instinkty péče o děti, láskyplné vztahy v rodinách a co největší radost ze života s dětmi, byť je to často pro všechny z nás hodně náročné:)

K dispozici je zde čaj či káva, drobné občerstvení i možnost ohřát si vlastní donesené jídlo.

Kde: Saskova 36, Jablonec nad Nisou, zvonek dula/psycholog

Cena: 90 Kč/2 hodiny

je potřeba se předem přihlásit na: loudova.renata@gmail.com, nebo na tel: 775 987 291

                                     Těší se na vás Renata Loudová


1) Podpůrná skupinka pro těhotné ženy - 1. čtvrtek v měsíci 17 - 19 hodin

Setkávání jsou určená především pro těhotné ženy, ale můžete přijít i s miminky, pokud se chcete podělit o zkušenosti s těhotenstvím a porodem. Budeme si především povídat o věcech, co vás zajímají, trápí, ale i z čeho máte radost. Témata budou věnována hlavně pocitům a prožitkům v těhotenství, porodu - v jeho různých podobách a prožitcích, šestinedělí - co to je a co vás může čekat, jak o sebe a miminko pečovat atd., přípravy na kojení, můžete si prohlédnout, půjčit nebo zakoupit tématickou literaturu.


2) Podpůrná kojící skupinka - 2. čtvrtek v měsíci 10 - 12 hodin

Setkávání určené především maminkám s miminky do jednoho roku věku, která jsou samozřejmě vítaná. Dojít mohou též ženy v šestinedělí, pokud se na to již fyzicky cítí. Bude zde prostor pro sdílení vašich příběhů a přání kolem porodu, kojení, spaní, nošení, krmení, vylučování a další péče o děti. Důležitost je kladena také na potřeby a prožitky samotných žen, které jsou často opomíjeny okolím i samotnými ženami.Světový týden respektu k porodu 2020

v Jablonci nad Nisou

Téma: Respekt k mému rozhodnutí

Více o programu: www.cestanasvet.cz


Bylo: