Kniha návštěv

Děkuji vám všem, které jsem směla, byť i kousíček cesty, doprovodit na vaší cestě k rodičovství. Je to životní role krásná i náročná, některými nedoceněná, ale přesto všechno je to role z nejdůležitějších. Už početím nového človíčka nám přibývá i zodpovědnost za jeho život, svými postoji ovlivňujeme jeho budoucí hodnoty a vztahy. 

Přeji vám všem, abyste měli sílu, pevnou vůli a kolem sebe dostatek lidí, kteří se s vámi budou radovat z úspěchů i kteří vám podají pomocnou ruku v nesnázích. Držím vám i sobě palce.                                                                                                                              

                                                                     S úctou, vaše dula Renata.


Děkuji za vaše sdílení, postřehy, diskuzi a zpětné vazby.

Pomůžou mně ke zkvalitnění účinné podpory a ostatním ženám k lepší orientaci v mých službách.

11. 2. 2024
Dobrý den,

rada bych Vám dala alespoň touto formou zpětnou vazbu, protože si to opravdu zasloužíte.

Paní Renatu mi doporučili už v porodnici, kde jsem byla si domluvit termín sekce. Věděla jsem, ze po nezdaru s kojením u prvního dítěte, chci byt tentokrat více připravena a snažit se udělat pro kojeni maximum. Pani Renatu jsem kontaktovala ještě před porodem, byly jsme domluvené, ze se za námi zastaví, až se vrátíme domu z porodnice a kdyby něco, ze je kdykoliv na telefonu a muže dorazit i do porodnice. Návštěva u nás doma, byla velmi příjemná, ačkoliv jsem z toho měla trochu obavy, do dnes na to vzpomínám a čerpám. Paní Renata je velmi milý empaticky a sympaticky člověk, má krásný podporující přístup a díky ní svou dcerku už přes 1 rok kojím.

Ještě jednou mockrát děkuji. Jste člověk na správném místě.

Lucie a Anička 😊


14. 11. 2023

Milá Renato,
moc děkujeme za neuvěřitelnou podporu během porodu, před ním i po něm. 🙏 Jsi opravdu člověk na správném místě, už jenom Tvůj hlas má v sobě neuvěřitelnou pozitivní energii. 🫶🏻 neskutečně mě mrzí, že můj první porod proběhl v době koronaviru a nemohla jsem Tě mít sebou už tam, protože bych neměla takový strach u toho druhého... Nevěřila bych, že to půjde takhle rychle a hlavně že to dám i bez epiduralu! Jsi vlastně sama takový epidural 😁☺️

A také děkuji za půjčení a naučení s šátkem, malý to miluje a už máme jeden objednaný. 🍀

Kdybych to měla shrnout, tak tohle byla opravdu ta nejlepší investice, ještě jednou moc děkujeme a přejeme mnoho dalších odrozených spoko dětí a maminek. ❤️

Péťa, Pepca, Filípek a Adámek 🍀❤️🫶🏻


4. 10. 2023
Reni, chci Ti poděkovat za tvou podporu u porodu Sofie, byla to naše třetí spolupráce u porodu a já opět moc děkuji za trpělivost a laskavost, která tvoří vlídné prostředí pro narození miminka. Neumím si představit lepší dulu a porodní asistentku v jednom. Přeji Ti další úspěchy, osobní i pracovní ❤
Zdraví Lucka, Kája, Maruška, Anička a Sofie.

3. 9. 2023

Ahoj Renato, chci ti velice poděkovat za tvou pomoc během porodu a hlavně psychickou podporu v 6 neděli. Umíš člověka uklidnit, poradit prostě máš to v sobě...ten tvůj uklidňující hlas mi určitě bude chybět ☺️ Vybrala jsi velmi důležitou roli/profesi, která pomůže ještě tisícům ženských. Chci ti popřát další rozvoj, úspěšné dokončení studia a hodně štěstí a zdraví tobě a tvé rodině.

Měj se krásně ☺️ Nat.


12. 8. 2023

Dobré odpoledne přejeme na dovolenou,
ještě jednou Vám chceme strašně moc poděkovat za naprosto úžasnou pomoc a podporu!!! Včera ráno už nás pustili, tak už se sžíváme doma. V porodnici bylo všechno bez problému, krásně jsem si opravila zážitek z minulého porodu a pobytu.
Krásnou dovolenou přejeme a těšíme se na viděnou.
Katka, Martin, Kiki a Miki


10. 8. 2023

Dobrý den, sice jsme přítomnost u porodu mou vinou! nezvládly (na ten den měla paní Renata zubaře, omluvila se a poslala kontakt na náhradu. Já jsem si ovšem číslo neuložila a u porodu měl mobil pouze manžel. Byla jsem ale na porod i díky jejím radám připravena a proběhl v pořádku 🙏👍). Ovšem kdykoliv během těhotenství byla plně k dispozici, vždy se ozvala, zvedla telefon a poradila jakýkoliv můj dotaz. Poradila mne a uklidnila tak i co se týče kojení. Děkuji a doporučuji ❤️


2. 6. 2023

Renatko, ještě jednou ti moc moc děkuju, jsem ti neskutečné VDĚČNÁ, jak si nás tím celým provedla 🙏🏼❤️ nikoho lepšího jsme si nemohli přát! Ses anděl 👼🏻


18. 4. 2023

Dobry den, Renato, uz jsme se trochu probrali z toho krasneho zazitku a chci jeste jednou podekovat takhle pres zpravu, ze jste u toho byla s nami. Moc jste nam vsem pomohla. Kojeni zatim vypada, ze pujde a je to na dobre ceste. ☺️ M.L.


10. 4. 2023

Dobré ráno.

Ještě jednou jsme ti chtěli z celého srdce poděkovat ta tvoji neuvěřitelnou péči, laskavost, připravenost a pomoc, kterou jsi nám poskytla. Moc to pro nás znamená. Celým porodem jsi nás provedla s takovou lehkostí a profesionalitou, že si to teď zpětně s Radimem nedokážeme představit bez někoho, jako jsi ty :)

Ještě jednou děkujeme a brzy naviděnou. Alča, Radim a Vítek.


2. 4. 2023

Pěkný den, Renato.

Chtěla jsem ještě jednou moc poděkovat za konzultaci/laktační poradenství pro dcerku Alžbětu. Nakonec jsem dala na instinkt, dokrm dala ještě cca 3x a pak uplne vysadila a ihned jsem se rozkojila. Dcera krásně přibývá a u prsa by byla nejraději furt, už jí hezky a zdaleka tolik u toho neusíná. K dnešnímu dni doktorka navážila krásný přírůstek váhy, takže jsme všichni spokojení. Tak ještě jednou děkuji nejen za rady ohledně kojeni, ale i za dodání klidu a odvahy k tomu, že to člověk zvládne.

Přeji hodně štěstí ve studiu a životě. V.

14. 11. 2022

                                                      Ještě jednou moc děkuji :)  T. P.


7. 2. 2022
Dobrý večer milá Renato, 

často na vás myslím v souvislosti s mým porodem 🙂. Moc Vám děkuju za ohromnou laskavost, podporu i profesionalitu! Proběhlo to i díky vám tak krásně! Měla jsem štěstí snad na všechno. Myslím na to, když se koukám na svého syna 🙂. A ta podpora před porodem taky ohromná a skvělá, přečetla jsem si ještě vaše SMS před porodem 😉, děláte to opravdu dobře!

Hodně práce vám přeji a krásné maminky a miminka a příjemné zážitky s nimi! 🙂❤️   Pavla


25. 1. 2021

Dobrý den,
píši Vám skoro po roce :-) čas strašně letí, malému Tadíkovi je už přes rok a díky vám, proto vám hlavě píši, je stále kojený :-)Moc jste mi před rokem pomohla a jsem Vám za to vděčná. Kojila jsem výlučně do 6měsíců a až potom jsme pomalu začali s příkrmy. Já mu říkám, že je stále takový ,, kozomil,, :-) I když neustále od někoho poslouchám, jak už je na kojení velký, a že ho mám odstavit, tak já se nedám, protože vím, jaké to bylo, než jsme se spolu sehráli. Na roční prohlídce měl 9,4kg - kdo by to byl řekl, když před rokem neměl ani 3 kg, z kojení  byl unavený a doktorka doporučovala UM... :-)

Ještě jednou Vám moc děkuji a mějte se moc pěkně.
Lenka


17. 1. 2021

Renato, chtěla bych moc poděkovat za on-line setkání, videa, podněty a prostě všechno. Koncem prosince mi do života vklouzla Anetka. Po předchozím CS se narodila vaginálně (ikdyž jako přirozený porod bych to úplně nenazvala), ale mám úžasné pocity z bondingu, až takový euforický :) A celkově mám pocit, že jde všechno tak nějak lépe a samo, včetně kojení.

Děkuji, Helena H.


15. 10. 2021


15.6. 2020

Rodila jsem v době, kdy k porodům nesměl žádný doprovod, což mě, vystrašenou prvorodičku, moc klidu nepřidalo.
Renča mi pomáhala prvních pár hodin doma. Její přítomnost a podpora byla skvělá a dodávala mi potřebné naladění a sebevědomí. Po našem rozloučení na triáži v nemocnici se porod trochu zasekl, přesto za několik hodin vykoukl na svět zdravý chlapeček!
Po porodu mi Renča pomohla zpracovat některé porodní zážitky, podpořila mě v kojení a v péči o miminko.
Spolu s manželem byli po celé šestinedělí můj "dream team"!
Moc Ti, Renčo, děkuji, že můžu být spokojená maminka :-) !
Pája a Kubík


1. 6. 2020

Moc dekuju za dnesni setkani i popovidani pred porodem, moc mi to pomohlo a skvele me to nastartovalo k hledani vice informaci a diky tomu ten porod mohl dopadnout tak krasne, jak nakonec dopadl. Verim, ze se situace brzy zlepsi a budete zase doprovazet. Urcite je skvele, ze tuhle praci delate, jste na to presne ten pravej clovek. Jste strasne lidska a vcitite se, coz je u porodu to nejdulezitejsi, co maminka potrebuje, takze doufam, ze se potkame u pripadneho tretiho porodu a za dnesek jsem taky rada, protoze mi to dodalo sebevedomi, ze kojeni i to dalsi delame dobre a bude se to zlepsovat, takze opet moc dekuji.

Preji krasne dny s rodinou, Jana Laskova.


25. 5. 2020

Včera jsem dostala od jedné milé klientky tuto krásnou fotku spokojeně spícího synka jako reakci na odborný text o dětském spánku, který byl sponzorovaný výrobcem dětských matrací. V daném nejmenovaném článku bylo psáno, jak je dětský nepřetržitý spánek důležitý a jak je proto důležitá kvalitní dětská matrace a je vpodstatě škodlivý spánek s rodiči v posteli. Musím říct, že "matrace" zobrazená dole na fotce má stejné a ještě lepší kvality - např. přirozeně reguluje teplotu podle potřeb miminka, miminku zajišťuje tolik důležitý pocit bezpečí a ohraničení, je velice láskyplnná atd. Její další specifika jsou popsaná uživatelkou v textu níže :)

Děkuji moc za toto pohlazení a přeji všem maminkám i miminkům krásné dny plné bezpečí a lásky:)

"Anatomicky tvarovaná a vyhřívaná matrace se zabudovaným monitorem dechu. Obal je pratelný a 100% biologicky rozložitelný. Ecofriendly. Babyfriendly. Ověřená kvalita, již 32 let na trhu!!!"2. 5. 2020

Ještě jednou bych vám chtěla poděkovat za přístup a radu ohledně kojení. Já jako novopečená máma jsem si nebyla jistá v kramflecich a Vy jste mi pomohla jak vyladit techniku, tak srovnat psychiku. Dozvědět se, že (kromě pár chybiček) malá krásně pije, je po třítýdenní nejistotě, zda to dělám dobře, jako balzám na duši. Děkuji ♥️ a krásný den. Verča


23. 1. 2020

                                                                                                    Terezka


7. 8. 2019

Díky Tobě i přítelovi jsem mohla konečně prožít extázi. V těžkých chvílích obrovská podpora, samé dobré rady, klid a respekt. Renčo, Ty jsi pro tu práci zrozena... Tvá pomoc byla neuvěřitelná! Moc Ti za ni děkuji... Díky za vše, anděli.

24. 6. 2019

Dobrý den, daří se nám dobře, malá prospívá, byť s přisátím je to stále složité, ale nevzdáváme to. Jinak mi moc pomohlo si s Váma promluvit o tom, co se dělo v porodnici. Všechen stres se ze mne odplavil a za to jsem Vám strašně moc vděčná. Přeji pohodové dny a kdyby se něco dělo, určitě se ozvu, Petra.


21. 6. 2019

Dobrý den, chtěla jsem vám jen poděkovat za radu a návštěvu. S kojením je to o 100 % lepší a občas si ho už i užívám:-). Hezký zbytek dne, Jana.


13. 12. 2018

Jeste jednou moc dekuju za podporu u porodu, byli jste oba s manzelem neuveritelni a moc mi to takhle vyhovovalo. Manzel taky chvali kde muze, jak jsi nam tam pomohla. Urcite bych nemenila a kdyz se nekdy zadari dalsi miminko a budes se tomu jeste venovat, bereme te vsema deseti znovu:)

12. 1. 2019

Když jsem se dozvěděla, že bude Renča dulou, věděla jsem, že jednou budu chtít jejích služeb využít. Proč si údajně ten nejstrašnější zážitek trochu neulehčit!? Ačkoliv jsem nic nepodcenila, cvičila těhotenskou jógu, pila maliník, jedla lněné semínko, cvičina s Aniballem, hodně chodila, abych byla v kondici, a měla o porodu nastudováno snad vše, skončilo to i s dvou a půl kilovým prckem císařem, protože se mi nenacpal do pánve. Nicméně to, co jsem zažila před císařem, bych si klidně zopakovala znovu! Věřím, že tomu tak bylo i díky Renče. Díky ní jsem byla celé těhotenství klidná a naprogramovala si v hlavě, že to zvládnu a budu mít hezký porod. V samotný den D pro mě bylo nejdůležitější, že tam mám někoho známého, kdo tomu rozumí. S manželem o mě oba hezky pečovali, dávali mi napít, hroznový cukr, sprchovali mě, Renča mě chválila, jak mi to hezky jde a já si jen dýchala. Manžel zase ocenil, že neměl takovou zodpovědnost, jako kdyby tam se mnou byl sám, a nemusel mít obavy. I když to v souvislosti s porodem zní asi blbě, byl to zajímavý zážitek, na který budu ráda vzpomínat (byť jsem si to úplné finále pěkně obrečela). A pokud mě příště nepoženou preventivně císařem, určitě zase s Renčou počítám :-)

Děkujeme Marťa a Áňa


25. 10. 2018

Díky Renče byl můj porod opravdu úžasný a naprosto přirozený, ačkoliv jsem rodila v porodnici. Když "hrozil" nějaký zásah, který jsem od začátku nechtěla, Renča mi dokázala hezky vysvětlit, co by to obnášelo i případné další  možnosti, dokázala mě uklidnit a celkově bylo hrozně fajn mít tam někoho, s kým to mohu konzultovat i po té přirozené stránce a ne jen mít informace od lékařů. Renča mi skvěle pomáhala prodýchávat kontrakce, povzbuzovala mě a uklidňovala. Byla zároveň i velkou oporou pro mého manžela. Prostě se stala navždy součástí našeho života, protože nám pomohla přivést na svět smysl našeho života a byla nám oporou v těch nejtěžších, ale zároveň nejkrásnějších a nejdůležitějších chvílích. Ani nedokážu slovy vyjádřit svůj vděk. Každopádně jestli někdo váhá, jestli mít u porodu tuto úžasnou, milou a klidnou dulu a chce prožít hezký porod, určitě doporučuju rozhodnout se kladně.

                                  Renčo děkujeme, s láskou, úctou a vděkem Johanka, Tom a Eliška Nedělovi


6. 10. 2018

Dobrý den, pořád dokola si přehrávám porod a jsem tak moc ráda, že jsem vás oslovila, že jste tam byla se mnou. Moc mi to pomohlo a teď už na sebe můžu být hrdá, že jsem to zvládla a můžu se konečně srovnat s tím prvním porodem...

                                                                                                           Děkuju, Zuzana.8. 9. 2018

Chtěli bychom poděkovat naší průvodkyni těhotenstvím, porodem i obdobím mateřství. Paní Renata vyzařuje pozitivní energii, která člověka přímo nabíjí. Nevím, jak bychom zvládli náš první porod bez jejích znalostí a rad. Porod byl vyvolávaný, zprvu moc nepostupoval. Po příchodu Renči se porod postupně rozeběhl právě i díky jejím radám. Přesto, že nemocniční personál byl naprosto skvělý, nemohl poskytnout tolik péče a podpory jako Renča. Všem vřele doporučuji zažít porod se sympatickou a příjemnou dulou Renatou. Díky ní se těším na případný další porod a jejich služeb moc ráda znovu využiji.

                                                                                     Moc děkujeme a zdravíme, Cejnarovi ;-)


25. 8. 2018

                                                                                                          Štěpánek


10. 8. 2018

Děkuji dule Renatě za její péči, doprovod u porodu i všechny pro mě velice důležité konzultace včetně návštěvy v šestinedělí.

Přiznávám, že si neumím představit jak těžké by bylo rodit Marušku bez její podpory, jsem ráda, že jsem správně vycítila Renčinu vnitřní moudrost a zkušenost, nechala se vést a naslouchala jí i sobě. Pro mě i pro partnera byla velkým přínosem.
                                                                                                             Děkujeme. Lucka, Kája, Máří.


30. 7. 2018

Ahoj Renato, chtěla bych Ti moc poděkovat za včerejší konzultaci. Přesně tenhle rozhovor jsem potřebovala. Působíš nesmírně pohodovým a uklidňujícím dojmem a dalas mi naději, že porod není nic, čeho by se měla ženská už pomalu od puberty bát. Ještě jednou moc díky a přeji hezký den.                                                                                                                        

                                                                                                                          Lucka.


30. 7. 2018

Mila Renco. Dekuju, ze jsem Vas mohla poznat, byla jste mi oporou pred porodem a zenskou inspiraci. Jsem stastna, za setkani s Vami a tu zenskou cistou energii. Mela bych Vas rada dal ve svem zivote :) tak treba nekdy navidenou v pripade, kdyz mi neco ''nepujde'', ozvu se...:)

                                                                                     Krasne dny a jeste jednou dekuju, V.           

     

14. 7. 2018

Dobrý den, kojení  zvládáme mnohem líp, večer jsem kojila v leže, takže když malej chtěl, pustil se a za chvíli se zase přisál. Pak jsem si ho vzala jen v plínce na sebe a krásně se přisál zase. Nechávám mu hlavičku volně, aby si to mohl sám regulovat, jak potřebuje. Žádné velké kroucení, řev nebo odtahování se nekoná. Dokonce se kojí i častěji, což mám velkou radost. Tak doufám, že to takhle pěkně půjde dál a problém je vyřešený. Ještě jednou moc děkuju a kdyby něco, určitě se ozvu.

                                                                                                         Procházková.

12. 7. 2018

První dcerku jsem porodila císařským řezem a toužila jsem po přirozeném porodu. Moje přání se splnilo a já jsem za to moc ráda. Renčo, děkuji za Tvoji podporu při porodu i šestinedělí. Nějak si to šestinedělí bez Tebe neumím představit.                                 

                                                                                                              Martina.


4. 7. 2018

Chci vám ještě jednou moc poděkovat za vaši návštěvu u nás. Anička se krásně rozjedla a od vaší návštěvy jen kojíme a krásně prospívá :-) Dokonce se sama přes den budí po třech hodinách:-) Tak ať se vám daří a krásný den k tomu :-)

                                                                                    Děkuji, Novotná.


11. 6. 2018

S Renčou jsme se seznámili na festivalu Radost z miminka. Od první chvíle nám byla velmi sympatická, takže jsme neváhali a rovnou se s ní domluvili na schůzce. Před porodem jsme měli několik společných setkání, kde jsme si prošli celý průběh porodu a měli jsme tak možnost se seznámit s možným průběhem. Osobně mi moc pomohlo si o porodu popovídat s člověkem, který má zkušenosti a objektivně poskytne všechny potřebné informace. I díky Renče jsem se cítila poslední trimestr opravdu dobře a na porod se těšila, přestože se nám miminko nakonec narodilo plánovanou sekcí, jelikož zůstalo zadečkem dolů. Moment, kdy jsem právě nejvíce pocítila důležitost mít Renču po svém boku, byl návrat z porodnice a začátky kojení. Troufám si říct, že právě díky její pomoci mohu vůbec dnes naši dceru kojit. Z důvodu sekce, byl náběh laktace pomalejší. Renča k nám přijela v nočních hodinách, kdy se mi prsa nalila tak, že jsem myslela, že mi bolestí prasknou. Pomohla mi je uvolnit a ještě pořádně vysvětlila, jak správně kojit. Během víkendu se u nás ještě několikrát zastavila a hlavně psychicky mě podpořila, abych to nevzdávala. Byla skvělou podporou, jak pro mě, tak pro mého manžela. Renčo ještě jednou moc děkujeme za to, že jsi ty krásné první dny s naším miminkem byla s námi a pomohla je udělat ještě krásnějšími díky tvému klidu, obrovské trpělivosti a hlavně neuvěřitelné obětavosti. Přejeme, aby tě na tvé cestě duly potkalo ještě mnoho novopečených rodičů.

                                                                                                                  Zuzka


10. 6. 2018

Moc Ti děkujeme za tvou neuvěřitelně úžasnou pomoc při zvládání kontrakcí i psychickou podporu :) Až přijde čas a my si půjdeme do porodnice pro holčičku pro sestřičku, tak budeme moc rádi, když nás opět potěšíš svou přítomností. Jsi úžasná.

                                                                                                         Katka V.

7. 5. 2018

Chtěla bych ti ještě jednou poděkovat za úžasnou možnost si svůj porod prožít  jak jsem chtěla já a miminko. Kdo nevyzkouší neuvěří, jak důležitý doprovod k porodu je a nemyslím tím své muže. Moc jsem si vážila, jak jsi přistupovala ke mě a k miminku a našim potřebám. Ale i jak jsi mile respektovala personál. Zanechala jsi ve mně něco magického. Začátek kontrakcí probudil hlas bubnů z nedaleké technoparty:), která začala a svůj uzlíček jsem si vezla, když po párty uklízeli.

Věřím, že být dulou je pro tebe poslání... Byla jsi děsně přirozeně laskavá a to jsme se neznaly. Věděla jsi přesně, co potřebuji.
Měj se krásně a přeju ti spoustu spokojených maminek...

                                                 Petra a Lojzík


18.3.2018

Ahoj Renčo. Máš krásné stránky. Přeju, ať se Ti na cestě duly daří. Sama jsem rodila 2x s respektem k porodu ve Vrchlabí a potřetí v klasické porodnici. Byl to velký rozdíl. Do klasické porodnice bych už bez duly nešla.

                                                                                                                 Bára Klenčíková, Trutnov


16. 2. 2018

Prestoze jsme byli domluveni s Rencou na podpore behem meho porodu, po nasvsteve predporodnich kurzu jsme s muzem dosli k zaveru, ze porod bychom mohli zvladnout i sami dva. Kdyz vsak prisel den porodu a prisly kontrakce, Rencu jsme preci jen pro jistotu zavolali. Byla u celeho porodu a byla mne i memu muzi velkou oporou. V tech tezsich chvilich mi pripominala velmi dulezitou vec - dychani - a casto rikala pochvalna slova, ktera me drzela v pocitu, ze to zvladnu. Umela naprosto skvele vycitit to, co zrovna potrebuji (piti, cukr, aroma olejicky,..). V budoucnu planujeme dalsi deti a zaroven take to, ze u porodu Rencu opet velmi radi uvidime, nebot psychicka podpora , kterou Renca dava, je v okamziku porodu opravdu dulezita!
Jaruska+Amar+Nori

26. 12. 2017

Dobrý den Renato.

Chtěla jsem Vám moc poděkovat. To, že jsem s Vámi mohla porod probrat, mi pomohlo ze všeho nejvíc. Rodit jsem šla úplně beze strachu a dokonce s nadšením :)
Budu mít vzpomínku na Vás už navždy tak nějak spojenou s Karolí. Vážím si Vaší práce a jsem ráda, že mě osud zavál právě k Vám. Děkuji, že jste mi pomohla a ukázala cestu.
Přeji Vám jen to nejlepší do nového roku a spoustu spokojených klientek, jako jsem já.
Mějte se krásně :) K.
7. 11. 2017

Chtěla bych zde strašně moc poděkovat Renče, že mi byla oporou ke konci těhotenství, u porodu a i v průběhu šestinedělí. Moje rozhodnutí jít k porodu s dulou, pramenilo z obav ohledně přístupu porodnického personálu v nemocnici a také trochu z přístupu manžela u porodu. Aby nebylo pochopeno špatně, manžel je skvělý, ale když u prvního porodu nevíte, co čekat, nevíte ani, jak bude manžel snášet vaše velké bolesti a zda vás třeba nebude více stresovat než pomáhat :) Renča mi byla oporou už v době těhotenství, kdy se mnou konzultovala porodní plán a všechny případné nejistoty, i to když jsem byla vystrašená, že podle lékařů budu rodit dříve a nakonec, když mi pár dní po termínu hrozili vyvoláváním... Jonášek se nakonec narodil hezkým porodem bez chemie 12 dní po termínu. Ačkoliv jsem přípravu k porodu opravdu nezanedbala (joga, aniball, literatura, kraniosakrální terapie :)) to, že proběhl téměř dle mých představ je i zásluha Renči. Od maličkostí, jako je zhasnutí světla, podání vody či cukru, přes doporučení vhodné polohy při kontrakci, po pro mě zásadní pomoc při monitorech a připomínání, jak lépe dýchat, aby mělo miminko více kyslíku, to byla prostě jedna obrovská pomoc. Mohla jsem se naprosto soustředit na vše tak, jak jsem potřebovala a k tomu mě ještě někdo neustále chválil, jak to dělám výborně :) Věřím, že díky hezkému porodu a následnému bondingu se nám hned od začátku daří s kojením, Jonášek pěkně prospívá a vypadá moc spokojeně (rozuměj přírůstek ze 3 kg na 4,7 kg za 4 týdny :D))

Ještě jednou moc Renče děkuji za celou svou rodinu a rozhodně doporučuju nastávajícím maminkám zvážit takovouto pomoc v jednom z nejdůležitějších dní v životě. A já se, doufám, budu za 2-3 roky těšit na další takový zážitek, ideálně zase s Renčou.

S vděčností, Monika

24. 9. 2017

Na Renatu jsem dostala doporučení a velmi jsem ocenila ochotu, kdy se se mnou sešla den poté, co jsem se jí ozvala. Už mi hořel porodní termín a já jsem se velmi spontánně rozhodla, že u porodu potřebuji dulu :-) Nemluvě o tom, že to bylo den před Silvestrem... Při prvním setkání na mě působila dobře. Je milá, starostlivá, jemná osoba a vyzařuje z ní tolerance a pochopení. Také mi odpověděla na všechny otázky, které jsem jí položila k mé spokojenosti. Do porodnice jsem jela ten samý den, co jsme se potkaly - jako by miminko vědělo, že je vše připraveno :-) Vše bylo velmi rychlé. Po telefonu jsme doladily porodní plán. I když s pohotovostí předem nepočítala, ještě tu noc mě doprovodila do porodnice. Byla jsem velmi šťastná, že jsem udělala rozhodnutí porodu s dulou. Přijela jsem otevřená na 9 cm a nemusela jsem se starat o nic jiného, než co se dělo uvnitř mě. Renata komunikovala o mém porodním plánu se zdravotníky a pomohla mi se usadit na porodním sále (já jsem nic nevnímala, vše se jen "dělo"). Můj partner by to takto zvládnout nemohl. Paní Renata je vcelku tichá a nenápadná osoba, přesto jsem o její přítomnosti stále věděla. Byla pořád při mně, pomáhala mi měnit polohy a masírovala mne (pokud si to dobře vybavuji) na zádech. Po porodu mi pomáhala s přisátím dítěte. Jediné, co bych vytkla, je, že jsem nedostala jasnou odpověď, když jsem tápala s rozhodnutím, zda si nechat "píchnout vodu". Vím, že dula nesmí dělat rozhodnutí za klientku, ale potřebovala jsem trochu jasněji navést a posílit sebevědomí. Je to ale hodně individuální, každý to může vnímat jinak. Porod proběhnul velmi dobře a Renata mě chválila, z toho jsem měla opravdu radost. Nikdo jiný by mě tak nepochválil :-) Mou důvěru k ní posiluje také fakt, že má tři děti a věřím, že je miliónová maminka. Přeji, ať se daří a ať s klientkami prožije spoustu úžasných porodů!

                                                                                                Marcela V.


24. 7. 2017

Reni, jsi úžasná dula i kamarádka. Dělej svoji práci dál, ať je více lidí spokojených.

                                                                                   S láskou, L + V + A.

10. 7. 2017
Milá Reni, tímto bych Ti chtěla z celého svého srdíčka moc poděkovat za to, že jsi. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla mít Tě u porodu. Když jsem se k tomu rozhodla, ani jsem netušila, jak moc to bude užitečné a jak moc mi pomůžeš. Tak tedy od začátku. V únoru jsme se sešly poprvé za účelem osobního rozhovoru na téma "dula k porodu ano nebo ne." Určitě zahrálo i velikou roli to, že se známe a vím, že jsi skvělý člověk a hlavně z tebe cítím skvělou energii, to je pro mě moc důležité. A protože to, co jsi mi říkala na té schůzce mi dávalo veliký smysl, rozhodla jsem se, že bych byla moc ráda, kdybys u porodu naší dcery byla. Přišel den porodu, byl to celkem fofr, ale měla jsem kliku, že jsi ještě nebyla na dovolené a že byla sobota. Hodně jsi mi pomohla s mojí psychikou a cítila jsem se v bezpečí, když jsi tam byla s námi (manžel tam byl také). Porod proběhl celkem v pohodě a následovalo období 6ti nedělí. Jestli Ti moc děkuji za účast u porodu, tak o 200 % víc děkuji za péči v 6ti nedělí. I když už jsem byla druho-rodička, čekalo mě náročnější období. Dvě děti jsou přeci jen víc, než jedno. A v tomto období jsi mě mnohokrát vyslechla, poradila a přijela na pomoc. Opravdu moc moc moc si toho vážím, protože můžu s klidným srdcem říct, že jen díky tobě plně kojím i dnes už téměř 4 měsíční Andulku, která mimochodem roste měsíčně cca o 1kg. Milá Renatko, tímto bych všem ženám doporučila opravdu hodně zapřemýšlet nad tvojí účastí u jejich porodu. Mě jsi ušetřila mnoho starostí, energie, nervů a peněz. Všem nastávajícím maminkám držím pěsti a vřele doporučuji zamyslet se nad tím, abys jim byla nápomocná.
Já za sebe a svoji rodinu z hloubky svého srdíčka děkuji a těším se z našeho krásného přátelství.
Díky s láskou a pokorou Majda :-)

 Renata Loudová, tel: 775987291, mail:loudova.renata@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!