Podpůrné skupinky v ranném mateřství

05.04.2023

Kojící a těhotenské skupinky nyní z důvodu mého studijně-pracovního vytížení převzala kolegyňka Monika Veselá.

         1. středa v měsíci 9:00 - 11:00 v sále Jablonecké knihovny ve 3. patře.

Na setkání je potřeba se předem přihlásit veselamonika@seznam.cz, či na tel: 601 591 857

Skupinky jsou určeny pro těhotné ženy a ženy s malými miminky do cca jednoho roku věku. Jsou otevřené všem ženám, které potřebují načerpat různé nezávislé informace, potřebují se podělit a posdílet svá různá témata, nebo hledají podporu ve své nové roli. Mají též potenciál najít a vytvořit přátelství mezi ženami, které si následně mohou pomoci i mimo skupinky v běžném fungování. Některé skupinky budou mít určené téma, jindy budeme jen volně probírat, co kdo zrovna přinese a prožívá.

Podporujeme mateřské kompetence, vrozené instinkty péče o děti, láskyplné vztahy v rodinách a co největší radost ze života s dětmi, byť je to často pro všechny z nás hodně náročné:)

Setkávání jsou určená pro těhotné a kojící ženy, můžete přijít s miminky i staršími batolaty (je zde pro ně herní koutek vybavený hračkami). Budeme si povídat o věcech, co vás zajímají, trápí, ale i z čeho máte radost. Témata budou věnována hlavně pocitům a prožitkům v těhotenství, porodu - v jeho různých podobách a prožitcích, šestinedělí - co to je a co vás může čekat, jak o sebe a miminko pečovat atd., přípravy na kojení, můžete si prohlédnout, půjčit nebo zakoupit tématickou literaturu.

Bude zde prostor pro sdílení vašich příběhů a přání kolem porodu, kojení, spaní, nošení, krmení, vylučování a další péče o děti. Důležitost je kladena také na potřeby a prožitky samotných žen, které jsou často opomíjeny okolím i samotnými ženami.

Dojít mohou též ženy v šestinedělí, pokud se na to již fyzicky cítí - ikdyž je lepší v šestinedělí odpočívat v pohodlí své postele a při problémech s kojením využít zkušené laktační poradkyně, která přijede až k Vám domů :)

 Renata Loudová, tel: 775987291, mail:loudova.renata@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!