Předporodní příprava s dulou a laktační poradkyní

02.03.2020

Předporodní příprava s dulou

neděle 1. 3. v 10 - 17 hodin

V neděli jsme se s Ivou a Terezkou sešly už v  9 hodin, abychom všechno pěkně připravily, uvařily dobrý malinový čaj a rozmístily místa s občerstvením, nakrájely koláče, které jsme s láskou doma upekly.

Od 9:45 hodin se začaly scházet přihlášené ženy, přišli i 3 muži. Celkem nás v prostoru pracovny bylo 16, bylo plno, zároveň útulno :)

V 10 hodin Ivča všechny přivítala a řekla něco málo k organizaci, všechny jsme se krátce představily, každý z přítomných krátce řekl, pro co si především přišel a pak už jsme se vrhly na jednotlivá témata. 

Mám radost, že mezi námi i účastníky probíhala celou dobu příjemná interakce, a že nám to i časově vyšlo akorát a zpětné reakce jsou od všech velmi milé.

Určitě vymyslíme další setkání. Nyní můžeme nabídnout těhotenské sdílecí skupinky, nebo se těšíme s některými z vás naviděnou v květnu na akci ke Světovému týdnu respektu k porodu.

Děkujeme vám všem, kteří jste přišli, za báječnou atmosféru, které jste byli součástí, za vaše dotazy, zkušenosti, postřehy a hlavně, že se zajímáte o to, co můžete udělat už nyní pro to, aby start do nové životní etapy vaší i miminka byl co nejpříjemnější. Určitě jsme tu jako podpora pro vás neustále, klidně se obracejte s dalšími případnými dotazy i nadále:)

Přejeme vám krásné a radostné vkročení na cestě k mateřství. Bude to intenzivní, ale ať je vaše porodní zkušenost pozitivní a dodá vám sílu do další dní, měsíců i let.

Těšíme se všichni opět někdy naviděnou,

Renata, Ivča a Terezka.

Porod je velká událost v životě ženy a ještě větší pro nově narozeného človíčka. Porod je často vnímán jako nejsilnější zážitek v životě ženy jak po fyzické, tak po emoční stránce. A obě tyto stránky jdou ruku v ruce, jedna ovlivňuje druhou. A vzhledem k tomu, že porodem to nekončí, ale teprve začíná, je dobré si vytvořit pro start do nové životní etapy co nejpevnější základy.

Proto si spolu budeme povídat:

  • Co si vůbec představit pod pojmem přirozený porod.
  • Jak přirozený porod probíhá a jakou roli v něm hrají hormony.
  • Jak se většinou mění emoční ladění ženy během porodu.
  • Jak může stres ovlivnit průběh porodu.
  • Jak se vyznat v množství informací.
  • Jak se připravit, aby byl porod ideálně posilujícím zážitkem do budoucna.
  • Role doprovodné osoby - manžel/partner, dula, porodní asistentka atd.
  • Jaké jsou rozdíly v péči v porodnicích na Liberecku.
  • Vychytávky, které je dobré si přibalit do porodní tašky.

Témata se mohou měnit podle vašich dotazů a podle toho, co vás bude nejvíce zajímat.

Těší se na vás Renata Loudová, Tereza Jirásková a Iva Klímová